Bóle menstruacyjne

Wprowadzenie

U niektórych kobiet miesiączka przebiega stosunkowo bezboleśnie. U innych jest wydarzeniem determinującym plan działania na cały miesiąc. Bez względu na to, jakie doświadczenia wiążą się z miesiączką, stanowi ona naturalny aspekt życia, wspólny dla wszystkich kobiet. A ponieważ jest częścią naszej codzienności, ważne jest, by móc robić to, na co mamy ochotę, bez ograniczeń narzucanych przez bóle menstruacyjne.

W tym rozdziale strony internetowej produktu Buscopan® omawiane są objawy i przyczyny bólów menstruacyjnych oraz sposoby leczenia, dzięki którym bóle menstruacyjne nie przejmują kontroli nad naszym życiem.

  • Objawy
  • Przyczyny
  • Leczenie

U każdej kobiety doświadczenia menstruacyjne są inne. Zazwyczaj ból menstruacyjny jest odczuwany w podbrzuszu. Niektóre kobiety również odczuwają ból w dolnej części pleców. Bólom miesiączkowym często towarzyszy ból głowy, zmęczenie, wzdęcia, rozdrażnienie i wrażliwość na ból.

Ból, którego większość kobiet doświadcza przed miesiączką i w jej trakcie, wynika ze skurczy mięśni w macicy i sąsiadujących narządach. Skurcze są naturalną częścią cyklu menstruacyjnego. Mięśnie macicy kurczą się, pomagając nabłonkowi oderwać się od ściany macicy.

Ból towarzyszący skurczom menstruacyjnym może ulegać pogorszeniu z powodu wielu czynników, w tym:

  • zmian hormonalnych
  • niedoboru magnezu
  • niedoboru niezbędnych kwasów tłuszczowych
  • niedoboru witaminy B7

Istnieje szereg sposobów leczenia bólów towarzyszących miesiączce. Jednym z nich jest zastosowanie leku Buscopan® lub Buscopan® FORTE w postaci tabletek lub Buscopan® w postaci czopków. Buscopan® działając rozkurczowo na mięśnie gładkie w obrębie układu moczowo-płciowego wpływa na zmniejszenie bólu towarzyszącego miesiączce.

Jeżeli stosowanie produktu Buscopan® nie przynosi oczekiwanego efektu w ciągu kilku dni, należy koniecznie skontaktować się z lekarzem. Może on przepisać inny lek odpowiedni do leczenia dolegliwości.

Dowiedz się więcej o naszych produktach i wybierz najbardziej odpowiedni dla siebie

PRODUKTY

Zobacz także

Dlaczego warto wybrać Buscopan®?