Buscopan®

Buscopan®

Ukierunkowane działanie i wysoka skuteczność w rozwiązywaniu problemów brzusznych ― od dyskomfortu do bólu skurczowego.

łagodnie rozluźnia obkurczone mięśnie i umożliwia im powrót do stanu prawidłowego

udowodniona skuteczność i bezpieczeństwo od ponad 50 lat

Buscopan® to lek rozkurczowy łagodzący ból i dyskomfort związany ze skurczem mięśni gładkich i kolką.

Buscopan® to ukierunkowane leczenie skurczowych dolegliwości brzusznych. Działa tam, gdzie powstaje ból ― w brzuchu. Buscopan® działa bezpośrednio na obkurczone mięśnie przewodu pokarmowego, rozluźniając je i usuwając przyczynę dolegliwości. Buscopan® daje Ci pewność działania na przyczynę dolegliwości, problemu zamiast maskowania go. Buscopan® to jeden z leków cieszących się największym zaufaniem i najczęściej stosowanych w tym wskazaniu.

Jakie są różnice pomiędzy lekiem Buscopan® a zwykłym środkiem przeciwbólowym?
Buscopan® działa tylko tam, gdzie pojawia się skurcz i ból ― w brzuchu. Działanie wielu środków przeciwbólowych polega na zmniejszaniu czucia bólu poprzez blokowanie przewodzenia bodźców, dzięki czemu maskują ból. Środki przeciwbólowe przechodzą do krwi i działają w całym organizmie, przez co wzrasta prawdopodobieństwo działań niepożądanych. W odróżnieniu od środków przeciwbólowych Buscopan® działa tylko tam, gdzie pojawia się ból i usuwa jego przyczynę.

 • Czy mogę zażyć większą dawkę, aby szybciej poczuć ulgę?

  Takie postępowanie nie jest zalecane. Zażycie dawki większej niż zalecana na ogół nie przyspiesza działania leku, natomiast może przynieść negatywne skutki. Dawkowanie podane w ulotce załączonej do leku albo zalecone przez lekarza lub farmaceutę najlepiej odpowiada rodzajowi i nasileniu Twoich dolegliwości.

 • Jak długo mogę stosować Buscopan®

  Maksymalny czas stosowania leku Buscopan® nie jest określony; tym niemniej, jeżeli dolegliwości utrzymują się dłużej niż kilka godzin lub dni, należy skontaktować się z lekarzem.

 • Jak należy zażywać Buscopan®

  Tabletkę leku Buscopan® zaleca się połykać w całości (bez rozgryzania), popijając dużą ilością wody (zwykle pełną szklanką). Dalsze informacje zawiera ulotka dołączana do leku sprzedawanego w danym kraju. W razie wątpliwości należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

 • Czy zażywanie leku Buscopan® podczas ciąży lub karmienia piersią jest bezpieczne?

  Jak w przypadku wszystkich leków, powinnaś poradzić się lekarza, jeżeli jesteś w ciąży, możesz zajść w ciążę, karmisz piersią lub rozpoczynasz karmienie piersią podczas stosowania leku.

  W okresie ciąży należy przestrzegać zwykłych środków ostrożności dotyczących stosowania leków podczas ciąży, zwłaszcza w pierwszym trymestrze.

  Nie obserwowano działań niepożądanych leku u noworodków. Brak jest jednak danych na temat bezpieczeństwa stosowania leku w czasie karmienia piersią i w tych przypadkach jego stosowanie nie jest zalecane.

Pytania dotyczące leku Buscopan®?

Zebraliśmy najczęstsze pytania – i odpowiedzi na nie – dotyczące bólu brzucha i kolki jelitowej oraz leku Buscopan®